Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Volt Lines Yapay Zeka Tabanlı Akıllı Yazılımıyla, Akıllı Servis Ağını Genişletiyor.

Volt Lines Yapay Zeka Tabanlı Akıllı Yazılımıyla, Akıllı Servis Ağını Genişletiyor.

Tarih: 26 Ekim 2023

Türkiye’nin ilk ve tek akıllı personel servisi ve ulaşım şirketi Volt Lines olarak, İstanbul trafiğinden aldığımız ilhamla trafikteki boş koltukları doldurmak ve sürdürülebilir bir ulaşım ağı oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Trafikteki boş koltukları doldurmak ve karbon emisyonunu 2030’a kadar sıfırlamak amacıyla çıktığımız yolda, teknoloji kaslarımızı güçlendirmek üzere başvurduğumuz Tübitak 1507’den destek aldık. Yolcu uygulaması, sürücü uygulaması ve HR Web Panel’e ek olarak bu proje ile geliştireceğimiz yapay zeka destekli uygulama ile, Volt Lines’ın teknolojik altyapısını güçlendirerek ulaşım ağımızı hızla genişletebileceğiz.

Volt Lines tarafından Türkiye’de ilk kez geliştirecek bu yapay zeka tabanlı akıllı ulaşım yazılımı, müşteri taleplerini analiz ederek yeni servis noktaları belirleyip, sürdürülebilir ve optimize bir ulaşım çözümü sunacak. Bu sayede Volt Lines vizyonu olan sürdürülebilirlik ve sıfır emisyon hedeflerimize, maksimum müşteri memnuniyeti maksimize ederek ulaşabileceğiz. Projenin çıktılarından bir tanesi de operasyonel maliyetleri sürdürülebilir olarak kontrol altına alabileceğiz. Müşterilerimize daha da optimize rotalar sunarak maliyet avantajı artıracak bu yazılımla, Volt Lines akıllı ulaşım teknolojisi, dijital dönüşüme liderlik edecek.

Proje adı: TÜBİTAK 1507 – KOBi Ar-Ge Başlangıç Programı 2023 1. Çağrısı

Benzer Makaleler