Toplu taşıma ve servis taşımacılığında kullanılan araçların belli başlı standartlara uygun olması gerekiyor. Bu standartlar belirlenirken öncelikle taşınan yolcuların güvenliğinin sağlanması, ardından karayolu ulaşımı ile ilgili tüm süreçlerin eksiksiz ve düzenli bir şekilde ilerlemesi amaçlanıyor. Personel servis araçları yaş sınırı da son dönemde tartışılan ve yapılan incelemelerin ardından karara bağlanan konulardan biri. Personel servisi yaş sınırı ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenmek için içeriğimizin devamını okuyabilirsiniz.

Personel Servis Araçları Yaş Sınırı 2019

Personel servis araçları yaş sınırı, UKOME tarafından alınan bir karardır. UKOME’nin 28 Aralık 2016 tarihinde yaptığı toplantıdan sonra aldığı 2016/9-7 sayılı karara göre, personel servis araçları yaş sınırı 2019 yılında şu şekilde:

Servis Türü Yaş Sınırı
Öğrenci
servisi
12
Personel
servisi
15
Şirketin kendi
personelinin özmal ile taşınması
15
Yüksek öğrenim öğrenci taşımacılığı ve sosyal etkinlikler grup servis taşımacılığı 12
Ücretsiz
servisler
19

Servis aracının yaşının hesaplanması için belirlenmiş bir standart var. Bu standart uyarınca taşıt yaşı; ilk tescil tarihi model yılından önce yazılanlarda aracın ilk tescil tarihi, ilk tescil tarihi model yılından sonra yazılmış olanlarda ise aracın model yılının son günü esas alınarak hesaplanacak.

Cihaz kullanmadan araç takibi yapmak mümkün mü?

Volt Lines ile çalışıyorsanız araçlarınız için araç takip sistemine ihtiyacınız kalmaz, çünkü Volt Lines teknolojisi sayesinde sürücülerin mobil telefonları araç takip cihazı gibi çalışır ve ihtiyacınız olan tüm bilgi size mobil uygulama üzerinden toplanan veri aracılığıyla iletilir.