Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Toplu taşıma ve servis taşımacılığında kullanılan araçların belli başlı standartlara uygun olması gerekiyor. Bu standartlar belirlenirken öncelikle taşınan yolcuların güvenliğinin sağlanması, ardından karayolu ulaşımı ile ilgili tüm süreçlerin eksiksiz ve düzenli bir şekilde ilerlemesi amaçlanıyor. Personel servis araçları yaş sınırı da son dönemde tartışılan ve yapılan incelemelerin ardından karara bağlanan konulardan biri. Personel servisi yaş sınırı ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenmek için içeriğimizin devamını okuyabilirsiniz.

Personel Servis Araçları Yaş Sınırı 2019

Personel servis araçları yaş sınırı, UKOME tarafından alınan bir karardır. UKOME’nin 28 Aralık 2016 tarihinde yaptığı toplantıdan sonra aldığı 2016/9-7 sayılı karara göre, personel servis araçları yaş sınırı 2019 yılında şu şekilde:

Servis TürüYaş Sınırı
Öğrenci servisi12
Personel servisi15
Şirketin kendi personelinin özmal ile taşınması15
Yüksek öğrenim öğrenci taşımacılığı ve sosyal etkinlikler grup servis taşımacılığı 12
Ücretsiz servisler19

Servis aracının yaşının hesaplanması için belirlenmiş bir standart var. Bu standart uyarınca taşıt yaşı; ilk tescil tarihi model yılından önce yazılanlarda aracın ilk tescil tarihi, ilk tescil tarihi model yılından sonra yazılmış olanlarda ise aracın model yılının son günü esas alınarak hesaplanacak.

Cihaz kullanmadan araç takibi yapmak mümkün mü?

Volt Lines ile çalışıyorsanız araçlarınız için araç takip sistemine ihtiyacınız kalmaz, çünkü Volt Lines teknolojisi sayesinde sürücülerin mobil telefonları araç takip cihazı gibi çalışır ve ihtiyacınız olan tüm bilgi size mobil uygulama üzerinden toplanan veri aracılığıyla iletilir.

Benzer Makaleler

Personel Taşımacılığında KDV Tevkifatı

Tevkifat nedir? Nasıl hesaplanır? Personel taşımacılığında KDV Tevkifatı konusuna değinmeden önce, tevkifatın ne olduğunu anlamak gerekmektedir. TDK’ya göre “tevkifat”ın kelime anlamı: Para konusunda kesintilerdir. Vergiler

blank

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç takibi sistemi, aracınız ya da araçlarınızın gerçek zamanlı takibini sağlar.Özellikle birden fazla araç ile çalışan kurum ve şirketlerin tercih ettiği araç takibi sistemi, internete